“Kad smo u februaru obilazili radova na ovom cjevovovodu na gradilištu smo zatekli četiri radnika i nijednu mašinu, a danas je na terenu 195 radnika i više od 80 strojeva. Tada je zavareno 12 kilometara cijevi, a za godinu i pol, je zavareno 60 km, a na trasi je još isporučeno 80 km. Ministarstvo je tu za svaku pomoć, ali važno je da investitor bude mnogo prisutniji na terenu. Ako mogu ja na terenu, može i “Srbijagas”, poručila je Mihajlović nakon obilaska radova na Kopaoniku.
“Očekujemo da ovaj gasovod vrijedan 52 miliona eura bude završen kako je planirano, u martu sljedeće godine, ali je važno da ne kasnimo sa drugim projektima na kojima radi “Srbijagas”, u Vranju, Paraćinu, Loznici, Valjevu, a koji vrijede oko 250 miliona eura”, poručila je vicepremijerka.
Ona je dodala da će izgradnja ovog gasovoda, osim što je važna za energetsku bezbjednost, doprinijeti očuvanju životne sredine, jer će omogućiti da se oko 30 odsto uglja, dizela i naftnog polja zamijeni prirodnim gasom na Kopaoniku, a da će u budućnosti moći koristi se za transport vodonika.“Inspekcija je često posjećivala ovaj projekat, jer radimo na projektu gasne interkonekcije Srbija-Bugarska, koji će biti završen sljedeće godine”, kazala je.Predsjedniva opštine Brus Valentina Milosavljević izjavila je da je projekat izgradnje odvodnog cjevovoda važan ne samo za opštinu Brus, već i za okolne opštine, te da će njegovo korištenje doprinijeti očuvanju okoliša.Načelnik Rasinskog upravnog okruga Ivan Andjelić izjavio je da je gasovod važan za Rasinski i Raški okrug jer će obezbijediti sigurno snabdijevanje gasom, mogućnost da domaćinstva pređu na ovaj energent, te da je važan za energetsku stabilnost i smanjenje zagađenja .Izvršni direktor Operatora distributivnog sistema u JP „Srbijagas“, Milan Zdravković, kazao je da je gasovod dužine 116 kilometara i da će njegovom izgradnjom omogućiti prelazak oko 30.000 domaćinstava u opštinama kroz koje prolazi na prirodni gas.